Masz pytania? DZWOŃ 570 315 316 w godz. 7-22 udzielimy wszelkich niezbędnych informacji

domek ikona
Pasieka Pszczeli Port
tło

KATEGORIE 

99% opinii od nas ma 5 gwiazdek

Wysyłka w 24h

Dla zamówień powyżej 10 szt dodajemy 1 szt GRATIS

Darmowa dostawa zamówień od 500 zł

matka unasienniona naturalnie

ze sprawdzonym czerwieniem

90 zł

matka unasienniona sztucznie

bez sprawdzonego czerwienia

 60 zł

matka nieunasienniona

25 zł

Matka pszczela - HINDERHOFER
08 lutego 2023

matka pszczela - CARNICA HINDERHOFER

Carnica Hinderhofer - więcej informacji

Carnica Hinderhofer cena od 25zł

Pszczoły Hinderhofer nazwane są przez niektórych pszczelarzy zawodowych jako "maszyny do zbierania miodu". Jeżeli chcesz podnieść średnią zebranego miodu w sezonie to musisz posiadać te pszczoły u siebie w pasiece. Efekty ich pracy naprawdę zaskakują.  Wyróżniają się znacznie swoja pracowitością na tle innych krainek. Pszczoły tej linii odznaczają się bardzo wysoką produkcją miodu. Wyszukują wszelkie pożytki.  

 

Są łagodne i umożliwiają przeglądy w różnych warunkach pogodowych, niezależnie od pory dnia. Dobrze zimują. Odznaczają się wczesnym rozwojem, umożliwiającym wykorzystanie wczesnych pożytków, a także umiarkowaną rojliwością. Nastrój rojowy jest rozładowywany przez pojawienie się pożytku i poszerzenie gniazda. Umiarkowanie kitują gniazdo.

 

Materiał hodowlany pochodzi z Niemiec, gdzie jest selekcjonowany pod kątem odporności na warrozę i chorób z nią związanych. Pszczoły te tworzą rodziny duże silne rodziny, utrzymując odpowiednią siłę przez cały sezon.

 

Odznaczaja nie wczesnym dynamicznym rozwojem osiągają odpowiednią siłę już na pierwsze pożytki takie jak sady. Bardzo rzadko wchodzą w nastrój rojowy, który łatwo jest zlikwidować przez poszerzenie gniazda. Pszczoły są wyjątkowo miodne, przy obfitych pożytkach ograniczają matki w czerwieniu, nadają się również na pożytki spadziowe. Przy słabszych pożytkach oszczędnie gospodarują zapasami, które gromadzą w gnieździe. Pszczoły dobrze trzymają się plastrów, miód sklepiają na sucho, polecane dla pszczelarzy początkujących jak i dla dużych pasiek. W sezonie pszczoły zbierają dużo pyłku, który gromadzą przy czerwiu. Rodziny dobrze zimują, po pierwszym oblocie następuje szybki rozwój wiosenny.

 

Matki reprodukcyjne pochodzą z Niemiec od Georga Matlocka.

Masz pytania? DZWOŃ 570 315 316 w godz. 7-22 udzielimy wszelkich niezbędnych informacji

 

Matki do wysyłek, są bardzo STARANNIE pakowane w SPECJALNYCH  klateczkach wraz ze świtą pszczół opiekunek i w wentylowanych kartonikach tekturowych, które gwarantują BEZPIECZNĄ DOSTAWĘ

 Dostarczamy do klientów w całym kraju

ZOBACZ POZOSTAŁE MATKI PSZCZELE strzałka ikona

instagram
you tube
facebook

Zamów strzałka

Zadzwoń lub zamów online 

© PSZCZELI PORT 2023

Pasieka Hodowlana Pszczeli Port

 

pinezka ikona ul. Marynopole 26, 23-230 Trzydnik Duży | woj. Lubelskie

 

telefon ikona +48 570 315 316

Pasieka hodowlana Pszczeli Port logo