Masz pytania? DZWOŃ 570 315 316 w godz. 7-22 udzielimy wszelkich niezbędnych informacji

domek ikona
Pasieka Pszczeli Port
tło

KATEGORIE 

https://pszczeliport.pl/matka-pszczela---buckfast-markenhttps://pszczeliport.pl/matka-pszczela---wloszkahttps://pszczeliport.pl/matka-pszczela---carnica-peschetzJeśli zamierzasz rozpocząć własną hodowlę lub szukasz wyjątkowych matek pszczelich do pasieki ze sprawdzonego źródła, to  trafiłeś w idealne miejsce!

 

Jesteśmy   doświadczonymi   pszczelarzami   z   pasją,   a   jednym   z   naszych   zajęć   jest   pozyskiwanie materiału reprodukcyjnego, z którego powstają królowe m.in. unasiennione. W ofercie posiadamy najróżniejsze rasy pszczół pochodzące od sprawdzonych dostawców z całej Europy, m.in. popularną odmianę Buckfast. Zaufaj nam i już teraz skorzystaj z naszej oferty!

 

Rola pszczelej matki

 

Matka  pszczela  użytkowa pełni kluczową  role  w  każdej rodzinie pszczelej.  To  ona  odpowiada  za  produkcję  jaj,  które  są potrzebne  do  rozwoju  całej  kolonii.  Warto  zatem  zastanowić  się  nad  wyborem  odmiany  pszczoły.  Królowa  nie unasienniona czy też matki pszczele unasiennione, czyli te, które zostały zapłodnione na naszej pasiece, są jeszcze bardziej wartościowe dla pszczelarzy, ponieważ ich potomstwo ma większe wartości poprzez krzyżowanie z odpowiednia pulą genów trutni z naszej pasieki. Daje to wymierny efekt w postaci zdrowia i wydajności robotnic.

 

Jaką rasę pszczół wybrać?

 

Jedną z najpopularniejszych odmian hodowanych w Polsce jest matka pszczela Buckfast. Królowe reprodukcyjne tej rasy są znane z wysokiej produktywności tworzenia duzych silnych rodzin oraz łagodnego usposobienia, co czyni je idealnymi dla początkujących pszczelarzy. Warto  jednak  pamiętać,  że  wybór  odmiany  pszczół  powinien  być  dostosowany  do  warunków  panujących  w danym regionie, a także do indywidualnych preferencji hodowcy. Oprócz  odmiany  buckfast  w  ofercie  pszczeliport.pl  posiadamy  więcej  ras.  Miłośnicy pszczół zaopatrzą  się  u nas  m.in.  w takie odmiany jak celle, elgon, peschetz, primorska i wiele innych. 
 

Kim są nasi klienci?

 

Naszych klientów możemy podzielić na dwie grupy. Pszczelarzy zawodowych oraz pszczelarzy prowadzących pasieki amatorskie. Nasza bogata oferta pozwala każdemu pszczelarzowi wybrać odpowiednią rasę pszczół na bazę pożytkową znajdującą się w jego terenie. Od bardzo plennych Buckfastów na pożytki towarowe poprzez Krainki potrafiące ograniczać matkę w czerwieniu uzyskując tym samym doskonałą miodność. Zaopartują się u nas mini pasieki oraz takie które liczą nawet do 500 szt pni. Pszczelarze wybierają co roku matki z naszej hodowli dlatego, że ich jakość zawsze jest na najwyższym poziomie i z roku na rok jest powtarzalna.

 

Powody dla których warto wybrać matki z naszej hodowli

 

Matki hodowane tylko po sprawdzonych reproduktorkach.

Odpowiednia waga matek od 200mg w zwyż, co daje najwyższą wydajność w późniejszym czerwieniu.

Powtarzalność cech danej linii.

 

AGT HINDERHOFER - najlepsza miodność wśród krainek dostępnych na rynku europejskim : https://pszczeliport.pl/matka-pszczela---carnica-agt-hinderhofer

PESCHETZ - najłagodniejsza z krainek polecana do przydomowych pasiek : https://pszczeliport.pl/matka-pszczela---carnica-peschetz

WŁOSZKA - najbardziej plenna do 3000 jaj na dobę idealna do wykonywania odkładów : https://pszczeliport.pl/matka-pszczela---wloszka

BUCKFAST MARKEN - świetna na pożytki towarowe, duża siła rodzin przez cały sezon : https://pszczeliport.pl/matka-pszczela---buckfast-marken

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a w razie wątpliwości służymy życzliwym doradztwem!

 

ZADZWOŃ DO NAS LUB ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE ONLINE

matki pszczele

Ostatnie rezerwacje - zarezerwuj strzałka

    matki pszczele ikona

UNIKALNE SELEKCJONOWANE MATKI PSZCZELE

 Współpracujemy miedzy innymi z Georg Matlok, Peter Sofen, Eric Ostrerlund, Karl Heinz Guldner, Keld Branstrup, Stephan Krug.

 

  Materiał reprodukcyjny do hodowli matek pozyskujemy od najlepszych hodowców w Europie, każda matka reprodukcyjna podlega w naszej pasiece ocenie i jeżeli przejdzie kryterium selekcji wówczas dopiero jest pobierany od niej materiał hodowlany.

 

 Hodowla matek odbywa się zawsze w rodzinie z matką, co daje nam świetne wyniki w wielkości mateczników, których na rodzine hodowlana jest nie więcej jak 20 szt. To że mateczniki oddalone są od matki daje pszczołom złudzenie cichej wymiany a co za tym idzie przekłada się na budowanie przez nich dużych mateczników z bardzo dobrze wykarmionymi larwami. Po wykluciu matek z mateczników każda z nich podlega ocenie, i dopiero wówczas jest klasyfikowana do sprzedaży. 

matki pszczele

KUP MATKI PSZCZELE Z AKTUALNEJ OFERTY strzałka

 

Do każdych zakupionych 10 szt otrzymujesz 1 szt gratis

instagram
you tube
facebook

Napisz zamówienie strzałka

Zadzwoń lub zamów online 

© PSZCZELI PORT 2023

Pasieka Hodowlana Pszczeli Port

 

pinezka ikona ul. Marynopole 26, 23-230 Trzydnik Duży | woj. Lubelskie

 

telefon ikona +48 570 315 316

Pasieka hodowlana Pszczeli Port logo